Nawet miłośnicy adrenaliny i szybkiej jazdy na torach wyścigowych czasami potrzebują spokojnego odpoczynku oraz relaksu. Akurat z tego powodu, przygotowaliśmy listę filmów w tematyce samochodów i wyścigów, abyście mogli nadążać za swoim hobby nawet podczas wypoczynku i rozrywki. W końcu, dobry film jest stanie przenieść nasz umysł na tor wyścigowy, dlatego zachęcamy do przejrzenia naszej listy, zanim wybierzecie film na wieczór.

 

Ford v Ferrari (2019)


L
istę otwiera klasyk gatunku. Jest to film który otrzymał Oscara za montaż obrazu i dźwięku. I trzeba przyznać, technicznie film zrobiony po mistrzowsku, tym bardziej że nie używano w nim obrazów generowanych komputerowo. Opowiada o historycznej pogoni Carrolla Shelby’ego za Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Wydarzenia mają miejsce w latach 60-tych. Dzięki fabule opartej na faktach oraz świetnej obsadzie – Matt Damon i Christian Bale – film odniósł sukces nie tylko wśród fanów motoryzacji, ale też i wśród zwykłych widzów. Ciekawostka – legendarne wyścigi były organizowane na Torze Circuit De La Sarthe. Możecie się zafascynować widokiem toru z lotu ptaka na zdjęciu powyżej.

Wyścig (Rush) (2013)


N
ie ma wątpliwości, że “Wyścig” zajmuje specjalne miejsce na tej liście, dlatego że fabuła filmu zaskakuje każdego widza, a w szczególności tych, dla których wyścigi i Formuła 1 nie są dobrze znajomymi tematami. Wyścig zaskakuje przede wszystkim ilością faktów i ciekawostek o Formule 1, które dla większości osób, są nieoczywiste. Jest to historia o ryzyku, adrenalinie i rywalizacji pomiędzy dwoma najlepszymi kierowcami F1 – Nikim Laudą i Jamesem Huntem. Warto wiedzieć, że pasjonująca rywalizacja F1 odbyła się na torze Nürburgring w Niemczech. Zobaczcie jaką zachwycającą nitkę ma ten tor.

Senna (2010)


Kolejny film o tematyce Formuły 1. Jednakże tym razem, opowiada o historii trzykrotnego mistrza świata F1. Zachwycająca historia o życiu i dramatycznym końcu brazylijskiego kierowcy, nie pozostawi Cię obojętnym. Mimo tego, że fabuła cały czas trzyma widza w napięciu, w filmie jest dużo lekkich scen, które bardzo dobrze pokazują osobowość i charakter bohatera. Akcja odbywa się na znanym przez wielu torze Enzo e Dino Ferrari we Włoszech.

Szybcy i wściekli: Tokio Drift (Fast & Furious: Tokio Drift) (2006)


Film jest najprawdopodobniej jedyną udaną ekraniza
cją sportu wyścigowego w Japonii – kraju-założyciela samego pojęcia driftu. Ten film, w szczególności ma duży wpływ na kulturę driftu. Dzięki niemu, seria Szybkich i Wściekłych znajduje się w rankingu najlepszych o drifcie i wyścigach. Ale skoro już mówimy o serii, to polecamy pierwszą część z Paulem Walkerem i Vinem Diselem.

Baby Driver (2017)

Idealny fit dla miłośników kina akcji, intrygującej fabuły i szybkich samochodów. Scena na początku filmu z pościgiem za czerwonym  Subaru Imprezą WRX jest traktowana przez wielu jako kino do naśladowania. Ale nie wdawając się w szczegóły i spojlery, polecamy obejrzeć Baby Driver’a i poczuć się jak prawdziwy kierowca uliczny.

Ciekawych filmów o wyścigach i samochodach jest dużo, i z każdym rokiem popularność tej tematyki rośnie. Zebraliśmy tu najbardziej ciekawe i intrygujące propozycje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagłębić się w tematykę i obejrzeć więcej podobnych filmów. Mamy nadzieję, że ta lista pomogła urozmaicić wolny czas. Życzymy miłego oglądania i do zobaczenia w następnym wpisie blogowym!