Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bilety nie są już dostępne

2Szkolenie techniki jazdy – Stopień I

Doskonalenie techniki jazdy samochodem na Torze Jastrząb

Nie sposób jechać jednocześnie i bardzo szybko, i bardzo bezpiecznie, natomiast można umiejętnie wyważyć proporcje. Na Torze Jastrząb najpierw zobaczysz, jakie są możliwości Twoje i Twojego samochodu, a potem podwyższysz swoje umiejętności.

Po naszym intensywnym szkoleniu łatwiej określisz swoją prędkość bezpieczną w trudnych warunkach jazdy. Jeśli zdarzy się niebezpieczna sytuacja na drodze – będziesz wiedzieć, jak sobie poradzić. W trakcie szkolenia nauczymy Was obserwowania drogi i innych jej użytkowników oraz rozpoznawania pojawiającego się z ich strony zagrożenia. Uświadomimy, jak prawidłowo wykorzystywać systemy bezpieczeństwa. Zweryfikujemy i wyeliminujemy złe nawyki uczestników, zwrócimy uwagę jak duże znaczenie ma słowo ,, Prędkość”.

Nasza kadra instruktorska szkoli kierowców pojazdów uprzywilejowanych, służby specjalne i Policję. Trenujemy zawodników sportów samochodowych i motocyklowych. To do nas zgłaszają się korporacje, byśmy szkolili ich pracowników.

Szkolenie odbywa się na pojazdach uczestników.

Harmonogram szkolenia (czasówka przykładowa):

10:00-11:00 Część teoretyczna.

11:00-13:30 Ćwiczenia cz. 1

13:30-14:00 Przerwa obiadowa.

14:00-16:30 Ćwiczenia cz. 2

Zajęcia praktyczne obejmują między innymi:

1.Pozycja za kierownicą, sposoby operowania kołem kierownicy
2.Slalom I ,,jedynkowy” – praca dłoni na kierownicy, technika skrętu manewrowego
3.Slalom II ,,dwójkowy” – technika skrętu awaryjnego
4.Hamowanie awaryjne w zmiennych warunkach + hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody
5.Poślizg podsterowny i nadsterowny w zakręcie
6.Poślizg kół osi tylnej ,, Szarpak”
7.Technika jazdy przez zakręty i optymalizacja toru jazdy

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 450 złotych od pojazdu. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy w każdej nie więcej niż 7 pojazdów. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodu Infiniti Q50 w cenie 500 zł.

Szkolenia bezpiecznej techniki jazdy będziemy realizować cyklicznie w ramach współpracy z Projektem Skandynawia a to właśnie wszystko narodziło się na Torze Jastrząb. Idea Projekt Skandynawia jest skierowana do każdego, będącego uczestnikiem ruchu drogowego – bez względu na płeć, wiek, pochodzenie społeczne, wykonywaną profesję, wykształcenie, poglądy polityczne, czy wyznanie. W szczególności jest skierowana do wszystkich kierujących pojazdami. Prócz realizacji obowiązującego w Państwie podstawowego programu szkolenia kandydatów na kierowców, Projekt Skandynawia kładzie nacisk w szczególności na umiejętności kierowania pojazdem w trudnych warunkach – w tzw. warunkach specjalnych. Uczestnicy szkoleń z zakresu bezpiecznej jazdy i związanym z tym udoskonalaniem prawidłowej techniki jazdy, w ich trakcie mają okazję poznać znaczenie trzech filarów (DPC): 1- Droga 2.- Pojazd 3.- Człowiek.

Kontakt:
Mateusz Bińkowski
Tel: 725-056-064 w godzinach 08:00 16:00
E-mail: m.binkowski@torjastrzab.pl

Szczegóły

Data:
8 listopada, 2020
Czas:
10:00 - 16:30
Koszt:
450zł
Wydarzenie kategoria: