Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bilety nie są już dostępne

Szkolenie techniki jazdy – Stopień II

Doskonalenie techniki jazdy samochodem na Torze Jastrząb.

Nie sposób jechać jednocześnie i bardzo szybko, i bardzo bezpiecznie, natomiast można umiejętnie wyważyć proporcje. Na Torze Jastrząb najpierw zobaczysz, jakie są możliwości Twoje i Twojego samochodu, a potem podwyższysz swoje umiejętności.

Po naszym intensywnym szkoleniu łatwiej określisz swoją prędkość bezpieczną w trudnych warunkach jazdy. Jeśli zdarzy się niebezpieczna sytuacja na drodze – będziesz wiedzieć, jak sobie poradzić. W trakcie szkolenia nauczymy Was obserwowania drogi i innych jej użytkowników oraz rozpoznawania pojawiającego się z ich strony zagrożenia. Uświadomimy, jak prawidłowo wykorzystywać systemy bezpieczeństwa. Zweryfikujemy i wyeliminujemy złe nawyki uczestników, zwrócimy uwagę jak duże znaczenie ma słowo ,, Prędkość”.

Nasza kadra instruktorska szkoli kierowców pojazdów uprzywilejowanych, służby specjalne i Policję. Trenujemy zawodników sportów samochodowych i motocyklowych. To do nas zgłaszają się korporacje, byśmy szkolili ich pracowników.

Szkolenia bezpiecznej techniki jazdy będziemy realizować cyklicznie w ramach współpracy z Projektem Skandynawia a to właśnie wszystko narodziło się na Torze Jastrząb. Projekt Skandynawia jest inicjatywą społeczną. Jej autorem i realizatorem jest Marek Dworzecki – instruktor techniki jazdy, trener jazdy defensywnej, ekspert Tygodnika Prawo Drogowe@News, autor cyklu „Rady dla zielonych listków”. Nazwa idei nawiązuje do państw półwyspu skandynawskiego, znanych z najbardziej złożonego i skutecznego na świecie systemu kształcenia kierowców. Zasadność istnienia inicjatywy powstania Projektu Skandynawia wynika z niskiego w kraju poziomu kształcenia kierowców, stagnacji w systemie prawnym i niechlubnych statystyk wypadków drogowych na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej. Nadrzędny cel Projektu Skandynawia, to służba społeczeństwu poprzez: – Zwiększenie świadomości zagrożeń wynikających z bycia uczestnikiem ruchu drogowego; – Pogłębienie wiedzy i poszerzenie umiejętności polskich kierowców; – Podwyższenie kwalifikacji i poszerzenie kompetencji kadry szkoleniowej. Autor Projektu Skandynawia realizuje ideę na zasadzie pro publico bono i non profit.

 

Harmonogram szkolenia (czasówka przykładowa):

09:00-10:00 Rejestracja uczestników

10:00-11:00 Część teoretyczna.

11:00-13:30 Ćwiczenia cz. 1

13:30-14:00 Przerwa obiadowa.

14:00-16:30 Ćwiczenia cz. 2

 

Zajęcia praktyczne obejmują między innymi:

1. Pozycja za kierownicą, sposoby operowania kołem kierownicy
2. Slalom I ,,jedynkowy” – praca dłoni na kierownicy, technika skrętu manewrowego
3. Slalom II ,,dwójkowy” – technika skrętu awaryjnego
4. Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody w zakręcie
5. Nagła zmiana kierunku jazdy oraz powrót na własny tor (test łosia)
6. Poślizg kół osi tylnej ,, Szarpak” + kurtyny wodne
7. Hamowanie awaryjne na wzniesieniu
8. Technika jazdy przez zakręty i optymalizacja toru jazdy

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 450 złotych od pojazdu. Jest także możliwość zabrania osoby towarzyszącej, która także może skorzystać ze szkolenia bez dodatkowych opłat. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy w każdej nie więcej niż 7 pojazdów. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodu Infiniti Q50 w cenie 500 zł. Szkolenie odbywa się na pojazdach uczestników.

Kontakt:
Mateusz Bińkowski
Tel: 725-056-064 w godzinach 08:00 16:00
E-mail: m.binkowski@torjastrzab.pl

Szczegóły

Data:
20 grudnia, 2020
Czas:
09:00 - 16:30
Koszt:
450zł
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy “Autodrom Jastrząb” firmy ITS Michalczewski Sp. z o.o.
Czerwienica 1/1
26-502 Jastrząb, Mazowieckie Poland
Telefon:
694427709
Strona internetowa:
https://torjastrzab.pl/

Organizator

Autodrom Jastrząb
Strona internetowa:
https://torjastrzab.pl/