Ruszyły przygotowania do drugiej edycji wyjątkowego wydarzenia w świecie motoryzacji i pasjonatów adrenaliny! Puchar Driftu Autodromu Jastrząb odbędzie się w dniach 28 – 29 sierpnia 2021 i obejmie rywalizację w dwóch klasach: Street i Profi. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie pierwszą edycją, w tym roku organizator zaplanował wydarzenie w nowej, dwudniowej formule.

Autodrom Jastrząb to jeden z najnowocześniejszych torów samochodowych w kraju. Obiekt jest też wysoko ceniony przez pasjonatów driftu ze względu na złożoną strukturę toru, dającą możliwość wielu konfirguracji trasy. Przez ostatnie lata Drift gościł na Torze Jastrząb przede wszystkim pod postacią cyklicznych, cieszących się dużą popularnością treningów. Jednak po sukcesie, jaki odniósł Puchar Driftu w 2020 roku, właściciele obiektu zdecydowali się na przygotowanie w nadchodzącym sezonie wydarzenia na jeszcze większą skalę.

„Zeszłoroczna jednodniowa edycja Pucharu Driftu pokazała nam wyraźnie, że zarówno zawodnicy jak i kibice chcą więcej! Dlatego z dużą radością ogłaszamy, że w nadchodzącym sezonie 2021 Puchar Driftu Autodromu Jastrząb będzie imprezą dwudniową.” – mówi Aleksandra Michalczewska, Prezes Zarządu spółki ITS Michalczewski i właściciel Autodromu Jastrząb.

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczne zawody są otwarte dla wszystkich: klasa Street przeznaczona jest głównie dla początkujących zawodników, zmagania będą polegały wyłącznie na indywidualnych, punktowanych przejazdach, natomiast rywalizacja w klasie Profi przeznaczona jest dla bardziej doświadczonych kierowców. To właśnie w klasie Profi spodziewamy się udziału wielu utytułowanych zawodników, którzy regularnie doskonalą swoje umiejętności na Torze Jastrząb.

„Swój wstępny udział już zadeklarowało szerokie grono miłośników jazdy bokiem do przodu, w tym jeszcze większa reprezentacja czołowych drifterów. Dwudniowa impreza daje nam więcej czasu na trening, co jest szczególnie istotne ze względu na planowaną nową, bardzo ekscytującą trasę próby.” – mówi Mateusz Bińkowski, Koordynator Szkoleń Samochodowych w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Jastrząb.

Jak zawsze podczas wydarzeń na Torze Jastrząb nie zabraknie także atrakcji dla publiczności, w tym rodzin z dziećmi w strefie Family. Poza możliwością oglądania jednego z najbardziej widowiskowych sportów motorowych z trybun oraz dobrej zabawy w jednej ze stref dla publiczności organizator zapowiada też specjalne bloki przejazdów DRIFT TAXI, czyli możliwość przejazdu trasą zawodów w fotelu pasażera dla najbardziej odważnych i głodnych adrenaliny.

Dla zawodników organizator przygotował szeroką ofertę udogodnień obejmujących możliwość noclegu w Hotelu Jastrząb z widokiem na tor, możliwość wynajmu przestronnego boksu garażowego a także nowość wprowadzoną w tym roku, czyli dostępną na miejscu wulkanizację. Podobnie jak w zeszłym roku szykowana we współpracy z Partnerami pula nagród zapowiada się imponująco.

Dołącz do wydarzenia Puchar Driftu na Facebooku!