Czegoś takiego jeszcze nie było. Drift and Sing to nowy program rozrywkowy w którym Ola Fijał zaprasza osobę znaną z internetu lub show biznesu, prosi o zajęcie miejsca pasażera w jej BMW E46 i zaśpiewanie swojej ulubionej piosenki. Jest jeden haczyk, w trakcje śpiewania samochód Oli driftuje na Torze Jastrząb z zawrotną prędkością.

„Zasady tej serii są mega proste. Ja driftuję, a oni śpiewają.” – mówi prowadząca program Ola Fijał i dodaje – „Mam wielu znajomych wokalistów, sama lubię sobie pośpiewać i zastanawiałam się jak to można połączyć. I tak powstał pomysł na Drift and Sing. Nie tylko żeby połączyć śpiew i drift, ale też tworzyć program z przyjaciółmi. To wszystko udało się dzięki firmie Clipper i ekipie Autodrom Jastrząb, którzy uwierzyli w nasz projekt i pomogli w jego realizacji.

Drift jest dyscypliną sportu polegającą na jeździe pojazdem w kontrolowanym poślizgu na jak najdłuższym odcinku.  Pierwsze profesjonalne zawody driftingowe odbyły się w Polsce już w 2006 roku. Samochodami używanymi w driftingu są zazwyczaj tylnonapędowe coupé, przeważnie samochody japońskie, w zawodach europejskich ze względu na wysoką dostępność są to głównie marki takie jak BMW, Ford Sierra czy Opel Omega.

„Drift cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Z roku na rok obserwujemy coraz większą profesjonalizację tej dyscypliny. Natomiast czegoś takiego jak Drift and Sing faktycznie jeszcze nie było. Jestem przekonana, że widzowie będą się fantastycznie bawić oglądając zmagania uczestników programu z prędkością, przeciążeniami i bardzo głośnym brzmieniem ślinika.” – mówi Aleksandra Michalczewska Prezes Zarządu spółki ITS Michalczewski i właściciel Autodromu Jastrząb.

Autodrom Jastrząb to obiekt, który cieszy się dużą popularnością wśród polskiej społeczności driftingowej ze względu na swój złożony układ, który umożliwia jazdę z wykorzystaniem licznych konfiguracji trasy, zależnie od stopnia zaawansowania i umiejętności kierowców.

„Na Tor Jastrząb zdecydowałam się z prostej przyczyny – jest to jeden z najładniejszych obiektów w Polsce. Długość trasy i ilość zakrętów pozwoliła nam na dopasowanie trasy przejazdu pod nagrania. Goście, którzy przyjeżdżali na obiekt mówili, że czuli się jakby przyjechali do Stanów Zjednoczonych. – dodaje Ola Fijał.

Światło dzienne ujrzał właśnie zwiastun programu, który można zobaczyć na kanale youtube Oli Fijał Turbosztos. W pierwszym premierowym sezonie programu wystąpią następujące gwiazdy: wokalistka Sylwia Lipka, aktor Paweł Góral, wokalista Kamil Bijoś, wokalista i aktor Kuba Jurzyk, piosenkarz i prezenter Adam Strycharczuk, Janusz i Pioter z Kabaretu Czwarta Fala, oraz Maciej “Canton” Piotrowski i Dawid “Anton” Antonkiewicz z zespołu LETNI.  Premiera pierwszego odcinka już w sobotę 3 lipca o godzinie 19.30 na w kanale Motowizja.

Zobacz zwiastun!