Już oficjalnie możemy się pochwalić i podzielić z wami gotowym produktem!

Autodrom Jastrząb w Assetto Corsa

Assetto Corsa to symulator wyścigów, wykorzystywany przez profesjonalnych kierowców z uwagi na bardzo realistyczne wrażenia z jazdy różnymi samochodami drogowymi i wyścigowymi. Wysoką jakość jazdy w Assetto Corsa osiągamy poprzez bardzo dokładną fizykę, uwzględnienie wielu detali mających wpływ na osiągi samochodu, w tym stan opon. Autodrom Jastrzab dostępny dla graczy w symulatorze Assetto Corsa został wiernie odtworzony za pomocą technologii skanowania laserowego. Osoby znające tor w realu będą z pewnością pozytywnie zaskoczone wysoką jakością warunków trasy. Na Torze Jastrząb w Assetto Corsa mogą jeździć zarówno profesionalni kierowcy jak i amatorzy. Dostępna na platfromie Steam wersja Assetto Corsa obsługuje szereg urządzeń peryferyjnych, takich jak mysz, klawiatura, kółka, gamepady, potrójne wyświetlacze, śledzenie głowy TrackIR i wyświetlacze montowane na głowie VR, a także Nvidia 3D Vision i profesjonalne systemy ruchu.

Jak wygląda Tor Jastrząb w Assetto Corsa? Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru:

 

Jak jeździć po Torze Jastrząb w Assetto Corsa? Przede wszystkim konieczne jest posiadanie na komputerze zainstalowanej edycji Assetto Corsa. Następnie należy zgodnie z instrukcją na końcu tego wpisu zainstalować pobraną trasę lub auto. Wiele torów w Assetto Corsa dostępnych jest w jednej standardowej konfiguracji. My przygotowaliśmy dla Was aż 3 trasy:

Nitka 1

Jest to trasa przewidziana dla krótkich i szybkich sekcji zakrętów.  Stosowana do poprawienia przez zawodników pracy dłoni na kierownicy oraz zaglądanie daleko w nadchodzące sekcje zakrętów.

Do końca roku udostępniamy trasę Nitka 1 dla wszystkich chętnych testerów za darmo (pobierz tu). Do wszystkich testujących mamy gorącą prośbę – jak już pobierzecie trasę i zrobicie kilka pierwszych okrążeń, napiszcie nam w wiadomości prywatnej albo w komentarzu na Facebooku i Instagramie – jak wam się podoba?

 

Nitka 2

Klasyczna trasa stosowana na Track Day Toru Jastrząb. Przede wszystkim mamy możliwość do rozwijania dużych prędkości oraz bardzo szybki zjazd ze wzniesienia. Najciekawszym miejscem trasy jest prawy nawrót obok trybun, ponieważ bardzo często zawodnicy pokonują go zbyt wcześnie.

Trasa możliwa do pobrania w cenie 19,99 zł.

Trasa Drift

Trasa dla miłośników kontrolowanego poślizgu. Imponujące miejsce to wzniesienie gdzie tak naprawdę jadąc w parach nie widzimy co się kryje za wzniesieniem. Jest bardzo szybko przy zjechaniu ze wzniesienia po czym mamy sekcję wolniejszą. Zawodnik goniący auto ma wtedy możliwość zbliżenia się do uciekającego zawodnika. Po sekcji wolniejszej mamy najbardziej lubiany przez zawodników łuk czyli tzw wyjście na dużą patelnię 🙂 Namalowane na asfalcie punkty są to miejsca gdzie zawodnicy muszą wjechać przednią osią -,,Klip” oraz tylną osią – ,,Zona”.

Trasa Drift dostępna do pobrania w cenie 19,99 zł.

 

Ale 3 wersje trasy to nie koniec. Oprócz tras przygotowaliśmy dla was również 3 samochody w specjalnym oklejeniu Autodrom Jastrząb.

BMW M3 E30 DRIFT #TeamJastrzab

Assetto Corsa Lamborghini Huracan Performante #TeamJastrzab

Assetto Corsa Mercedes SLS AMG #TeamJastrzab

 

Instalacja trasy lub auta krok po kroku:

1.

Znajdź folder z grą Asseto Corsa (domyslnie):

\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\assetocorsa\

2.

Instalując trasę otwórz folder: content\tracks

Instalujac auto otwórz folder: content\cars

3.

Wklej do tego folderu otrzymany i rozpakowany folder z torem lub z samochodem

4.

Uruchom gre, zakupiony dodatek powinien być dostepny w menu wyboru torow i samochodów.

Udanej jazdy!